APARTMAN - NÓRA

Okolie


V okolí Apartmanu NÓRA nájdete mnoho zaujímavostí ako:
Vodné dielo gabčíkovo
Prírodné krásy Dunaja a priľahlých miest môžu záujemcovia spoznávať aj počas výhliadkových plavieb osobnou loďou, ktoré majú pripravené 2 programy okružných plavieb a 4 výhliadkové plavby do Čúňova, Štúrova, Ostrihomu a do Budapešti. Plavba trvá 1 – 5 hodín, podľa dĺžky trasy.

Dunaj ako druhá najdlhšia rieka Európy predstavuje vodnú cestu, ktorej význam ako plavebnej cesty v súčasnosti stúpol aktiváciou prieplavu Rýn – Mohan – Dunaj. Úmerne tomu narástli požiadavky na vytvárania zodpovedajúcej plavebnej dráhy, na brodových úsekoch najmä prehlbovaním koryta a uzatváraním vedľajších ramien. Výstavbou Vodného diela Gabčíkovo bolo eliminovaných 7 brodových úsekov, zvýšili sa cestovné rýchlosti, bola odstránená plavebná úžina pri Bagomeri a boli vytvorené priaznivé plavebné hĺbky v bratislavskom prístave.
čunovo
Širší areál, ktorý je v bezprostrednej blízkosti hlavného areálu Divoká Voda, sa rozprestiera na ploche viac ako 3Ha. Je to rozsiahla trávnatá plocha, ktorá ponúka široké možnosti pre teambuildingové aktivity, športové turnaje, ale i opekačky a barbeque party. Na ploche je možné postaviť veľkoplošné party stany, pódiá a usporiadať podujatia až pre 4000 osôb. Taktiež sa tu ponúkajú skvelé možnosti na púšťanie šarkanov a iných druhov kitov.
Na tejto časti sme vybudovali beach štyri beach volejbalové ihriská, ktoré vytvoria možnosť organizovať profesionálny volejbalový turnaj.
ctajlik ranč
Pri hlavnej ceste medzi Galantou a Dunajskou Stredou popri Klátovskom ramene v malebnom prostredí sa skrýva Czajlik ranch, kde si nájde každý svoje, kto chce stráviť svoj voľný čas oddychom, športovaním, prechádzkami v prírode a s koňmi.
thermalpark
Prežite more nových zážitkov v jednom z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk južného Slovenska. Na ploche 18 hektárov sa nachádza spolu 10 interiérových a exteriérových bazénov s mineralizovanou liečivou a termálnou vodou s teplotou od 24 °C do 40 °C.
Termálna voda vyviera z hĺbky 1.600 metrov a na povrchu dosahuje 57 °C. Navštívte nás a presvedčite sa, že naša termálna voda je vhodná nielen na plávanie ale má priaznivé účinky aj pri ťažkostiach pohybového ústrojenstva.

SLOVAKIARING
Automotodróm Slovakia Ring je výcvikové zariadenie pre motoristov, ktoré prináša jedinečnú šancu zdokonaliť svoje vodičské schopnosti, vyskúšať si rýchlu jazdu, precvičiť techniku alebo si len jednoducho vychutnať radosť zo slobody za volantom.

Motocykloví nadšenci rovnako ako majitelia automobilov s vysokým výkonom určite ocenia priestor na skúšanie limitov a výnimočnú príležitosť zažiť pocity profesionálov pri skutočných pretekoch. Pretekárske tímy a agentúry zase získali ideálny priestor na organizáciu kvalitného podujatia z každej stránky.

Autorom projektu je skúsený rakúsky architekt Hans Roth, ktorý je taktiež autorom viacerých obdobných projektov na území Rakúska a Maďarska. Toto univerzálne a profesionálne motoristické zariadenie je pilotným a dlhodobo jediným svojho druhu na území Slovenskej republiky.
a veľa ďalších ...
Juhozápadnú časť Slovenska tvorí rovinný krajinný celokPodunajská nížina. Severozápadne sa dotýka Malých Karpát, severovýchodne Podunajskej pahorkatiny. Na juhu a západe hraničí s Maďarskom a Rakúskom. Táto oblasť sa radí medzi najteplejšie a najsuchšie na Slovensku.
Žitný ostrov sa rozprestiera medzi Malým Dunajom a Dunajom. Považuje sa za najväčší riečny ostrov v Európe, o rozlohe 1.600 km2, priemerná ročná teplota je 10 °C. Pod Žitným ostrovom sa nachádzajú rozsiahle zásoby podzemných vôd, je to chránená vodohospodárska oblasť.
Veľrieka Dunaj preteká cez hlavné mesto Slovenska, Bratislavu. Dunaj je druhá najväčšia rieka v Európe využívaná na dopravnú a obchodnú prepravu, výrobu čistej elektrickej energie – vodná elektráreň – Vodné dielo Gabčíkovo, zavlažovanie a taktiež na rekreačné a športové účely.
Vlieva sa rozvetvenými ramenami do Čierneho mora. Meandre, obklopené lužnými lesmi, vytvárajú možnosti splavovania a vodných športov, rybolovu. Zachovalé turistické zaujímavosti (vodné mlyny), rekreačné oblasti, možnosť ubytovania a stravovania. Pri Kolárove vteká Malý Dunaj do Váhu. Pozývame Vás na turistiku, cykloturistiku, jazdu na koni, korčuľovanie na kolieskových korčuliach, splav, plavbu loďou. Čakajú Vás kvalitné služby miest a obcí s rozvinutým cestovným ruchom.
Zoznam obcí s turistickými zaujímavosťami: Gabčíkovo, Vojka nad Dunajom, Dunajský Klátov, Blahová, Jahodná, Kolárovo.